Kyiv Symphony Orchestra and Chorus
Художній керівник і головний диригент Вікторія Кончаковська
Київський симфонічний оркестр і хор було засновано в 1993 році американським подружжям місіонерів Роджером та Діаною МакМеррінами.
Протягом останніх двадцяти шести років колектив виконав низку видатних творів. Деякі з них стали прем’єрами:
Сценічні версії ораторій «Ілля» Мендельсона і «Страсті за святим Матвієм» Баха.
На кону Національної опери України було поставлено «Різдвяний спектакль». У ньому було задіяно балет, декорації, костюми та інші елементи театрального мистецтва.
Мюзикл «Вестсайдська історія» Л. Бернстайна і оперу «Амаль та нічні гості» Д. Менотті. Найвідоміші «Реквієми» Дж. Верді, В. А. Моцарта, Й. Брамса, Г. Берліоза, Г. Форе і М. Дюрюфле. Меси: «Урочиста меса» Л. ван Бетховена, Меса до мажор Л. ван Бетховена, «Висока меса» В. А. Моцарта і Меса сі мінор Й. С. Баха. «Глорії» Дж. Раттера і Ф. Пуленка.
Симфонії: Дев’ята симфонія Л. ван Бетховена, Третя симфонія А. Копланда і «Гарольд в Італії» Г. Берліоза.
Ораторії та кантати: «Сотворіння світу» Ф. Й. Гайдна (англійською та українською мовами), «Te Deum» А. Брукнера, «Валтасарів бенкет» В. Волтона, «Хвалебний гімн» Ф. Мендельсона, «Радійте у Агнці» Б. Бріттена, «Олександр Невський» С. Прокоф’єва, «Фантазія для хору» Л. ван Бетховена, «Йоан Дамаскін» С. Танєєва, «Чишестерські псалми» Л. Бернстайна, «Магніфікат» Й. С. Баха, «Магніфікат» М. Паттерсона, «Месія», «Cantate Domine» і «Dixit Dominus» Г. Ф. Генделя, кантати № 4 і № 140 Й. С. Баха, «Різдвяний кант» А. Онегера.
Страсті: «Страсті за святим Іваном» Й. С. Баха.
Усеношні: «Всенічне бдіння» С. Рахманінова.
Хори з відомих опер: «Половецькі танці» О. Бородіна, «Сцена коронації» М. Мусоргського, «Марш князів» М. Римського-Корсакова.
Оркестрові сюїти, фантазії та симфонічні поеми: «Ромео і Джульєтта» П. Чайковського і С. Прокоф’єва, увертюра «1812 рік» та «Італійське капріччіо» П. Чайковського, увертюра «Світле свято» М. Римського-Корсакова, «Весна в Апалаччах» і «Родео» А. Копланда, «Фінляндія» Я. Сібеліуса, «Адажіо» Т. Альбіноні і С. Барбера, «Іспанське капріччіо» М. Римського-Корсакова.
Інші класичні твори Й. С. Баха, П. Чеснокова, А. Веделя, О. Архангельського, М. Березовського, Д. Бортнянського, М. Леонтовича, М. Равеля, Г. Холста, Р. Воан-Вільямса, Ф. Шуберта, Дж. Раттера, С. Рахманінова, В. Моцарта, Л. ван Бетховена і Ф. Мендельсона. Чимало різдвяних колядок і афро-американських спірічуелів.
За час існування КСОХ співпрацював із багатьма запрошеними диригентами, такими як: Джим Тейлор, Джон Нельсон, Алла Кульбаба, Айан Полстер.
З років заснування до 2010 року незмінним керівником та головним диригентом був Роджер МакМеррін. Асистентами Роджера були Вікторія Кончаковська та Сергій Голубничий.
З 2010 по 2012 рр. головним диригентом та керівником КСОХ став Матвій МакМеррін.
В період з 2012-2019 рр. колектив очолював канадський диригент та місіонер Вес Дженсен. Під його орудою КСОХ виконав видатні твори Моцарта, Брамса, Генделя, Гайдна, Мендельсона та багатьох інших. З 2012 року колектив здійснив декілька концертних турів по Америці та Канаді.
З лютого 2019 року посаду художнього керівника та головного диригента обіймає Вікторія Кончаковська. Другим диригентом колективу є Сергій Голубничий.
Київський симфонічний оркестр і хор добре відомий у Києві своїми вагомими програмами допомоги вдовам, сиротам, переселенцям і жертвам війни. Концерти колективу являються благодійними, тому пожертви, які збираються після концертів направляються на потреби нужденних.
Київський симфонічний оркестр та хор багато разів гастролював по Північній Америці. Під час канадського турне, яке відбулося у 2014 р., артисти дали концерт у національному парламенті. 2015 року музиканти з великим успіхом виступили у США, а восени 2016 р. – в Канаді. Восени 2018 року КСОХ знову гастролював по США. Під час академічних концертів ми, як правило, виконуємо твори мовою оригіналу. Але у тих випадках, коли необхідно донести до слухача всі смислові нюанси і відтінки твору, ми вдаємось до перекладів.